Унікальне підприємство з Луганщини почало свою роботу у нашій громаді

Війна залишає непоправний слід у долі кожної людини, якій довелося тікати, схопивши найнеобхідніший мінімум. Переселенцям доводиться призвичаюватися до нового життя на незнайомій території, набувати нових контактів, налагоджувати побут, звикати до нових реалій… А що, якщо переміщувати доводиться ціле підприємство, проект і справу, у яку вкладено так багато любові та старань? А що, якщо перевозити, по суті, вже нема чого і потрібно вибудовувати всі процеси з початку? Це титанічна праця і неабияка сміливість! Віднедавна маємо таких незламних і працьовитих керівників у нас в громаді. Підприємство “Аеромех” тепер здійснює свою діяльність у Ватутіному.
Про історію свого переїзду до нашої громади нам розповіла Ірина Чорнобай, комерційний директор компанії “Аеромех”.
— Коли і звідки прибули в нашу громаду? Чим привабило наше місто, як вдалося налагодити місцеві контакти?
— Свою історію ми розпочали ще в 2001 році в Луганську. В 2014 році вимушені були виїхати з Луганська на підконтрольну територію України. Обрали м.Кремінна Луганської області. Тут з 2014 по лютий 2022 року розташовувалось наше виробництво, яке пройшло повний шлях відновлення з нуля. На 24 лютого 2022 року мали 8000 м2 виробничих приміщень, мали повний виробничий цикл. На підприємстві працювало понад 70 людей. Воно швидко розвивалось, ми створювали робочі місця, продавали 70% своєї продукції на експорт. Але 24 лютого 2022 року все змінилося. Вторгнення росії відбулося з боку Луганська і дуже швидко просунулося до Кремінної. Ми не встигли вивезти ні обладнання, ні документи, ні власні речі. В березні 2022 року декілька сімей виїхали з нами до центральної України. Коли 18 квітня ми дізналися, що наше місто Кремінна окуповане, то зрозуміли, що треба шукати нову локацію для відновлення нашого виробництва. У квітні разом з директором Чорнобай Олександром (моїм чоловіком)ми розпочали шукати приміщення. Дуже багато було пропозицій у центральному та західному регіонах України. Ми об’їздили майже все, що нам більш-менш підходило. Тих, хто хотів заробити на нас в такий складний час, виставляючи космічну ціну за оренду, ми відхиляли одразу. Чомусь нас найбільше приваблювала Черкащина. Адже центральний регіон України — це оптимальний варіант з логістикою. Потім постала непроста задача знайти житло і для наших працівників, які вирішили переїхати на нове місце разом з нами.
Займаючись пошуком, я наштовхнулася на оголошення в інтернеті, що в м.Ватутіне є декілька приміщень, які за своїми характеристиками мали б нам підійти. Подзвонивши, з’ясувала, що Ватутінська громада готова приймати саме таких як ми. Ми зустрілися з головою Ватутінської міської ради Олександром Заборовцем та його першим заступником Зоєю Ляпун. Нас добре зустріли і показали приміщення, які нам можуть підійти для виробництва. Ми обговорили багато моментів, які нас цікавили. Та одним з головних питань все ж залишалося забезпечення житлом родин наших співробітників. Коли Зоя Миколаївна сказала, що нам допоможуть з пошуком житла для наших людей, я ледь стримувала сльози. І дійсно не словом, а ділом нам допомогли облаштуватися в м.Ватутіне — не тільки нашому виробництву, а й нашим людям. Дуже вдячні за такий підхід. Приємно бачити керівників, які піклуються про розвиток своєї громади та про людей у такий важкий час.
— Які маєте плани з працевлаштування місцевих людей? Чи штат підприємства вже укомплектовано?
— Ми не тільки маємо плани — ми вже працевлаштували декількох людей, а саме зварювальників, токарів. Плануємо розширювати виробництво і працевлаштовувати нових фахівців робочих спеціальностей, а також конструкторів, менеджерів, IT адміністраторів тощо. Тобто розвиваючись, будемо набирати нових спеціалістів. У нас дуже гарна команда, яка не просто працює, а працює на результат. Всі розуміють, що розвиток підприємства залежить від розвитку кожного працівника. Тому ми сприяємо навчанню наших співробітників, їхньому бажанню розвиватися.
— Які плани розвитку маєте?
— Зараз, на жаль, складно будувати плани. Виробничий процес гальмує відключення світла. Але ми підлаштовуємось і робимо в повній мірі все, що можливо. Наша продукція має високий попит і корисна фермерам та аграріям не тільки в Україні, а й за кордоном. Ми працюємо на економічному фронті і розуміємо, що працююча економіка це шлях до перемоги.
Олександр Чорнобай, керівник заводу “Аеромех”. Завод “Аеромех” заснований в 2001 році. Унікальна розробка — сепаратор САД, внесла істотні зміни до самого підходу підготовки насіння і очищення зерна. Відбір насіння за біологічною цінністю став можливий завдяки високо турбулентним повітряним потокам, сформованим струменевим генератором сепаратора САД. САД — визнаний світовою новизною, не має аналогів. Завдяки високій якості, ефективності та надійності продукція підприємства “Аеромех” завоювала довіру на різних континентах світу. Вже понад 60 країн світу довіряють нам, стаючи нашими дилерами і партнерами. Завод “Аеромех” виробляє: сепаратори САД продуктивністю від 1 до 200 тонн на годину; зернонавантажувальне обладнання (норії, шнеки, транспортери і т.п.); зерноочисні комплекси різних модифікацій; зернові контейнери; вологоміри зерна; самохідні зерноочисні комплекси. Завод “Аеромех” постійно впроваджує нові розробки у виробництво. Злагоджена робота команди професіоналів та однодумців дозволила нам оптимізувати виробництво і розширити географію постачання.
Дружна команда “Аеромех”
Ірина Чорнобай демонструє готову продукцію
Зварювальні роботи
Зварювальні роботи
Процес нарізки металу
Фрезерувальні роботи
Гнуття металевих деталей
Процес контактного зварювання
Токарні роботи
Фарбувальні роботи
Фінальне збирання конструкції

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *