І попри складні часи — розвиваємось!

Кажуть, непрості часи вимагають швидких та сміливих рішень. Неможливо більше перечекати і пересидіти, сподіваючись, що все повернеться на свої місця. Працювати треба попри усі виклики сьогодення, шукати альтернативи, шляхи подолання кризових ситуацій, бути ефективними тут і зараз.
Ватутінська міська лікарня продовжує бути прикладом таких позитивних змін. Дати роботу, тому, хто втратив її в небезпечних регіонах країни, допомогти влаштуватися спеціалістам-переселенцям в новому для них місті, розвивати нові напрямки та відділення. А головне вірити в свою справу і впевнено продовжувати планувати.
Завдяки спільним зусиллям колективу лікарні, депутатів різних рівнів з активною громадською позицією, нинішньої влади міста та небайдужих жителів громади, заклад, свого часу, вдалося зберегти. В лікарні почалося нове життя, наповнене планами розвитку, впевненістю, стабільністю, перспективою.
Як функціонує заклад сьогодні? Які має новини? Як готується до зими?
Варто просто порівняти цифри у різні часи роботи закладу.
На кінець 2020 року:
  • Недостатня кількість вузькопрофільних спеціалістів та неможливість забезпечити цілодобове надання допомоги населенню.
  • Відсутність необхідного лікувально-діагностичного обладнання, що не давало можливості закладу підписувати додаткові важливі угоди з Національною службою здоров’я України, а такі угоди — це якісне фінансування від держави.
  • Дефіцит бюджету лікарні на кінець 2020 року становив більше 2 млн гривень та зростав щомісячно на 500 тисяч гривень, що призвело до заборгованості по заробітній платі в 2,5-3 місяці.
  • Застарілі водопровідні та каналізаційні комунікації, несправна сантехніка.
  • Порушення цілісності даху на поліклінічному, стаціонарному корпусах та на господарчих спорудах.
За період воєнного стану:
– Працевлаштовано 18 лікарів-спеціалістів та 19 медичних сестер. Кожному лікарю виплачується гарантована державою заробітна платня та додатково кошти на оренду житла.
– В порівнянні з 2020 роком зросла кількість відвідувань пацієнтів консультативно-діагностичного відділення (з 33546 осіб до 59800, якщо рахувати за рік). Кількість пролікованих пацієнтів в умовах стаціонару за 2020 рік становила 1113, в 2022 році — 2967. Кількість стаціонарних хірургічних втручань в 2020 році — 204, у 2022 році — 817 операцій.
– Завдяки закупленому обладнанню в закладі проводяться сучасні операції із заміни кульшового та колінного суглобів, лапароскопічні операції.
– Загальними зусиллями вдалося досягти зростання бюджету лікарні, на теперішній час заборгованість по заробітній платні відсутня.
– За власний кошт закладу проведено реконструкцію центрального входу в поліклініку, входу в приймальне відділення стаціонару, проведено ремонт вестибюля приймального відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, деяких приміщень хірургічного відділення. Розпочато капітальний ремонт ізоляторів інфекційного відділення, збудовано трансформаторну та майданчик для знезараження автотранспорту. Поступово проводиться заміна вікон закладу на металопластикові конструкції. Всього на ремонтні роботи витрачено коштів лікарні — 2,64 млн грн.
Також, за власний кошт, з березня 2022 року лікарнею закуплено оргтехніку, функціональні медичні ліжка, лабораторне обладнання, медичний електрокоагулятор, монітори пацієнта, апарат Холтера, кондиціонери, цифровий пересувний рентгенапарат, автоклави, артроскоп та багато іншого медичного обладнання — всього на суму 6,8 млн грн.
Ці досягнення та стрімка динаміка розвитку продовжують давати надію на те, що рівень медицини в громаді з кожним роком лише покращуватиметься. Керівництву та лікарям однозначно не варто збавляти темп, а пацієнтам корисно буде довіритися новим спеціалістам та усвідомити, що нині маємо високий рівень надання медичної допомоги, не виїжджаючи за межі громади.
Вхід у приймальне відділення
Реконструйований вхід у консультативно-діагностичний корпус
Відділення анестезіології та інтенсивної терапії

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *