Юні тероборонівці слідкують за громадським порядком та збирають кошти на потреби ЗСУ

На імпровізованому блокпості, біля одного з навчальних закладів міста, по вулиці Чернишевського несе варту команда хлопчаків. Вони зупиняють автомобілі, що проїжджають повз «їхню територію».
— Добрий день! Скажіть «паляниця»!
— «Паляниця», — відповідає водій.
— Слава Україні!
— Героям слава!
— Чи не могли б ви пожертвувати 10 гривень на потреби ЗСУ?
І пройшовши перевірку кодовими словами і фразами, люди люб’язно погоджуються на таку пропозицію.
Хлопці визначили для збору оптимальну і необтяжливу суму. А далі як складеться, хтось дає десять, хтось більше, хтось і зовсім нічого, але кожного дня вони мають якийсь результат.
Придумали та організували блокпост два брати Михайло та Іван, їхні друзі Олег та Захар, який приїхав з батьками на літо зі столиці. Загалом у команді їх семеро, але разом усіх тут не застанеш, бо ж установлено систему позмінного чергування.
Кожен має при собі елементи військової амуніції, хоч і іграшкову, проте зброю. А неймовірною гордістю малих активістів  є справжні шеврони, які подарували їм військові, коли зупинялися на блокпосту.
Кажуть, що в останні дні вже вдалося назбирати триста гривень. А крім цього купували для військових хліб і воду. «І просто мінеральну купували і солодку. Хочеться ж солдатам і добренького!», — розповідають хлопці. Свою допомогу вони віддають знайомій, чий родич зараз несе службу в ЗСУ.
Задаю хлопцям підступне запитання про те, чи не бувало часом спокуси витратити частину коштів на щось, наприклад смачненьке? І мене чекає недитяча і сувора відповідь. «Був один тут у нас! Взяв частину грошей і чіпсів собі купив. З нашої команди він був вигнаний в той же момент, як ми про це дізналися. Ви не думайте, ми тут серйозно налаштовані! Ми прагнемо допомагати! І хоч і з допомогою дорослих, але направляємо зібране прямо за призначенням.»
За час нашої розмови, вони зупинили три автівки. Двоє водіїв пожертвували кошти, кожен слухняно зупинявся на посту.
А ще юні захисники мріють про круту військову амуніцію чи хоч якісь її елементи, про додаткове іграшкове озброєння і щиро вірять у свою важливу роль в збереженні порядку та волонтерстві.
Це дуже розчулює. Ми є свідками становлення такої національної самоідентифікації! Такого патріотизму!
Не проїжджайте повз, а ще краще — заїдьте спеціально. Підтримуйте наших сміливців і захисників на усіх рівнях!
Олександра ДЗЮБА

Вам також має сподобатись...

4 коментаря

  1. […] У Ватутіному школярі влаштували блокпост та збирають кошти на ЗСУ. Діти мають при собі іграшкову амініцію і справжні шеврони, які їм подарували військові, пише Місто Робітниче. […]

  2. […] У Ватутіному школярі влаштували блокпост та збирають кошти на ЗСУ. Діти мають при собі іграшкову амініцію і справжні шеврони, які їм подарували військові, пише Місто Робітниче. […]

  3. […] У Ватутіному школярі влаштували блокпост та збирають кошти на ЗСУ. Діти мають при собі іграшкову амініцію і справжні шеврони, які їм подарували військові, пише Місто Робітниче. […]

  4. […] У Ватутіному школярі влаштували блокпост та збирають кошти на ЗСУ. Діти мають при собі іграшкову амініцію і справжні шеврони, які їм подарували військові, пише Місто Робітниче. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *