Терміново потрібні донори для наповнення банку крові

Запаси необхідних компонентів вичерпано, а оперативна активність у Ватутінській міській лікарні продовжує зростати.

З початком війни потреба в пунктах переливання крові стала гострим питанням на усій території нашої країни і в нашому місті в тому числі.  Цього вимагала можливість масових поранень чи травмувань, а також необхідність оперативного і якісного надання допомоги жителям громади. Такий пункт було швидко відновлено та облаштовано .

Майже пів року тому  медична бригада провела перший відновлений забір донорської крові, паралельно формуючи базу потенційних донорів усіх груп крові.

На чолі з лікарем-трансфузіологом Шаповалом Леонідом Миколайовичем у колективі пункту забору донорської крові працює п’ять медичних працівників.

«Від перших днів роботи наша діяльність набула неабиякого резонансу. Ми набрали велику базу бажаючих здавати кров. Але викликати всіх і одразу потреби тоді не було. Нині ж постала гостра потреба у залученні донорів.

Справа в тому, що у Ватутінській лікарні збільшилася кількість операцій вищої складності, які потребують переливання крові — хірургічні, гінекологічні, травматологічні. І використавши всі запаси компонентів з банку крові, ми нині дуже потребуємо його наповнення», — розповідає лікар та закликає долучатися до наповнення банку крові.  

Здавати кров запрошують щопонеділка, щовівторка та щосереди — це найоптимальніші дні. Вже наступного вівторка, 23 серпня, ви можете завітати до лабораторії та стати донором.

Умови допуску до донорства — вік від 18 до 60 років (що стосується старшого віку, тут можливий індивідуальний підхід), маса тіла не менше 50-ти кілограмів (також можлива індивідуальна оцінка). В нормі має бути гемоглобін та ще ряд важливих показників, а сам донор повинен мати гарний стан та самопочуття для якісного процесу здачі крові. Між двома заборами крові має пройти не менше 60 днів.

Якщо ви бажаєте долучитися до кола донорів нашого міста, вам необхідно звернутися до лабораторії, яка знаходиться на 4 поверсі поліклініки або за номером 068 865 38 10.

Олександра ДЗЮБА

Вам також має сподобатись...

1 коментар

  1. […] У Ватуніській міській лікарні медики терміново шукають донорів для поповнення банку крові. Така необхідність виникла через те, що запаси необхідних компонентів вичерпано, а оперативна активність закладу продовжує зростати, пише Місто робітниче. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *