Працюємо, волонтеримо, віримо в нашу Перемогу

  Нелегкі періоди один за одним випали на нашу державу та, зокрема, і на роботу КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Ватутіне Черкаської області”. Нові виклики, з якими завзятий та професійний колектив справляється на відмінно, нові загрози, нові переживання та способи вирішення усіх завдань. Про роботу Центру розповідає Анастасія Петренко, головний лікар КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Ватутіне Черкаської області”.
Коронавірус, який нікуди таки не зник
  Спочатку COVID-19. Саме на первинну ланку лягла левова частина роботи з профілактики, кампанії щеплення, постійних інформаційних роз’яснень задля уникнення поширення коронавірусної інфекції. Активно працювали пункт щеплення, мобільна бригада та центр вакцинації. Успішно здійснювали свою роботу в громаді, ще й встигали відправлятися за її межі. Наприклад, були виїзди у Черкаси, Смілу, Канів, де наші бригади проводили вакцинування працівників різних колективів.
  Нині проводимо планові щеплення та ревакцинацію, проводимо обстеження швидкими тестами. Також було провакциновано внутрішньо переміщених осіб, які проживали у гуртожитку профтехучилища.
  На щастя, на сьогодні показники захворюваності нульові. Кожного дня їх оновлюємо і спостерігаємо хорошу тенденцію. І це, беззаперечно, результат масового вакцинування наших громадівців.
Воєнний стан і готовність медиків
  Основна задача нашого закладу прийом і сортування хворих в разі бойових дій, масового поступлення пацієнтів. Для цього у нас розроблені усі плани та графіки, медики в повній готовності, хоча і є надія, що використовувати ці знання та навики в нашій громаді не доведеться.
  Щоденна ж наша рядова робота продовжується в звичайному режимі. Приймаємо хворих з хронічними хворобами, виписуємо лікарняні листи та рецепти за програмою “Доступні ліки”.
  Ми приймаємо внутрішньо переміщених осіб та пояснюємо їм, що вони можуть звертатися саме до нас — перереєстровувати декларації не потрібно! Ми направляємо пацієнтів до профільних лікарів та виписуємо рецепти на необхідні медикаменти. Працюємо і з дорослими, і з дітьми. Перенавантаження прийому через приїзд переселенців не сталося, адже багато містян тимчасово виїхали з міста чи країни, тому працюємо в звичному темпі і графіку. Медично-інформаційна система працює без перебоїв. 
Волонтерство
  Колектив нашого закладу займається активною волонтерською роботою. Як медики ми, перш за все, опікуємося забезпеченням наших військових медикаментами та гігієнічними засобами. Завдяки небайдужим людям, вихідцям з нашого міста, благодійникам, нам вдається організовувати поставки необхідних препаратів, перев’язувальних матеріалів тощо в наше місто. Далі вже приймаємо допомогу та розподіляємо за потребами. Військовим, які відправляються на службу допомагаємо формувати аптечки, переселенцям з дітьми видаємо гігієнічні засоби та дитяче харчування. Кожен гуманітарний вантаж ретельно та уважно розфасовується, після чого відправляється в пункт видачі медикаментів. 
  Та крім медичного напрямку волонтеримо ще й на кухнях. Наші колеги активно займаються приготуванням їжі для військових, яку передають волонтерами. Невтомні руки цих господинь тисячами виготовляють вареники чи налисники, пироги, смаколики, у величезній кількості готують консервацію та багато іншого. Перед кожним приготуванням усім колективом допомагаємо фінансово для закупівлі продуктів. Наталія Мусієнко, Катерина Вишнева, Світлана Децик, Людмила Скрипай, Любов Байдашна, Валентина Гуля, Наталія Якубенко, Вікторія Матвєєва, Ольга Гавчук — ми щиро дякуємо цим жінкам, захоплюємося ними. 
  Дякую усім медичним працівникам нашого Центру, бажаю здоров’я, щастя. А миру бажаю неодмінно з настанням нашої Перемоги!

Олександра ДЗЮБА

Медичні працівники амбулаторії №1
Амбулаторія №2
Амбулаторія №3

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *