Сучасні операції можна зробити у Ватутінській міській лікарні

Хірургічний, гінекологічний та урологічний напрямок — складні процедури, які є унікальними на весь Звенигородський район, тепер  доступні жителям нашої громади. Ми вже неодноразово на сторінках газети описували сучасну апаратуру, яку було придбано для лікарні. Та, як відомо, без кваліфікованих спеціалістів, жодна, навіть найновітніша техніка ефективно не запрацює.
І розмова у цій статті піде про лікарів Ватутінської міської лікарні, які вже провели у цьому місяці перші операції, та їхніх вдячних пацієнтів.
ТУР-апарат — з допомогою цього обладнання у нашій лікарні сьогодні проводяться малоінвазивні, безкровні операції (без розрізу) урологічного напрямку. Проводить їх лікар-уролог Леонід Миколайович Шаповал.
“Аденома простати — доброякісна пухлина передміхурової залози, яка утворюється в результаті природного, поступового старіння чоловіків. При хронічному перебігу захворювання може виникати ниркова недостатність і уремія. І лікування гострих станів, і проведення профілактики ускладнень тепер можливе у Ватутінській міській лікарні. Варто зазначити, що операції на такому обладнанні можна провести всього у декількох лікувальних закладах в Черкаській області — в Черкасах, Кам’янці, Золотоноші і, відтепер — у Ватутіному”. — зазначає лікар-уролог.

Григорій Вікторович з Ватутіного, наприкінці лютого став першим пацієнтом, якому видалили аденому лапароскопічним методом. Операція в чоловіка була планова, але настрій і самопочуття не найкращі. Зізнається в розмові, що якби у Ватутіному не було змоги прооперуватися, то і бажання їхати кудись за межі міста не було б. 
Пацієнт отримав спинно-мозкову анестезію та мав змогу спостерігати за процесом хірургічного втручання, яке тривало приблизно півтори години.
“Вже на другий день після операції я зміг сідати і вставати, а самопочуття було максимально комфортним”. Григорій Вікторович ще знаходиться в хірургічному відділенні під пильним наглядом лікарів та медперсоналу, дякує усім, хто долучився до проведення операції та усвідомлює, що став першим пацієнтом у цьому напрямку. Процес оперування здивував, адже був проведений без жодних розрізів. Чоловік радіє, що це є можливим в нашому лікувальному закладі".

Лікар Надім — так називають пацієнти лікаря-хірурга Надіма Назбара та щиро захоплюються його професійною майстерністю і особливим, уважним ставленням до кожного пацієнта. 
Лапароскопічна холецистектомія — таким методом хірургічного втручання вже у лютому було виконано дві складні операції. Обидва випадки ургентні, а операції невідкладні. 
2 лютого було прооперовано пацієнта зі Скаливатки з жовчнокам’яною хворобою. Перш ніж прийняти рішення — оперувати, чоловіка було ретельно обстежено та проведено передопераційну підготовку. 
На даний момент в світовій медицині “золотим стандартом” в лікуванні жовчнокам’яної хвороби є саме лапароскопічна холецистектомія. Це малоінвазивна операція, під час якої через декілька маленьких проколів черевної стінки вводяться спеціальні інструменти, за допомогою яких видаляється жовчний міхур разом з каменями. На відміну від класичних відкритих операцій, після лапароскопічних, в легких випадках, хворі в той же день підіймаються, ходять, харчуються і через добу після операції можуть вже іти додому.
Така операція, із застосуванням новітнього лапароскопа, стала першою в історії нашої лікарні, тому була особливо хвилюючою. В ній взяли участь усі три хірурги нашого медичного закладу. Оперуючим хірургом був Надім Назбар, асистуючими — Костянтин Мамчур та Василь Ковганюк. Уся операційна бригада — лікарі, медсестри, молодший медичний персонал, проводили операцію приблизно півтори години. Випадок був складним, як коментують лікарі, адже пацієнт мав гангрену жовчного міхура з перфорацією. 
Раніше такі операції в нашій лікарні проводилися відкритим хірургічним методом — з повноцінними розрізами черевної порожнини. Та цей, хоч і перевірений роками метод, все ж поступається на сьогодні методу лапароскопічному. 
Микола Петрович, прооперований пацієнт, поділився з нами враженнями про саму операцію та станом здоров’я вже після неї. Каже, що попри усю складність хвороби лікарі йому надзвичайно допомогли. “Про те, що у Ватутінський міській лікарні працює такий чудовий спеціаліст я і не знав. До нього мене відправили сімейні лікарі. І я вдячний, що все склалося саме так. Вже приблизно на третій день я зміг підвестися з лікарняного ліжка, а за дев’ять днів мене виписали. Та кожен день, поки я перебував у закладі, лікар Надім приходив до мене по декілька разів на день і запитував, як себе почуваю. Це, знаєте, немало важливий фактор. Бо коли говориш з добрим лікарем, легше стає від самої тільки розмови. Ось вкінці тижня знову на прийом”.
Ще одна подібна операція відбулася вже 10 лютого, цього разу на операційний стіл потрапила жителька Ватутіного.
Пацієнтка Любов Михайлівна розповідає, що потрапила до лікарні з гострим болем в животі. “Трималася “від знеболювальних до знеболювальних” і чітко усвідомлювала, що мене мають прооперувати. Терпіти більше не було сил. Спочатку думала відправлятися на операцію до Звенигородки, але сімейний лікар направив до нашого хірургічного кабінету, де я і дізналася, що лікарський склад в нашому закладі оновлено, а операцію мені можуть провести на новітній апаратурі. Звичайно я була надзвичайно рада, що їхати нікуди не доведеться і твердо впевнена, що все пройде якнайкраще. І так, я в цьому переконалася. Мене обстежили, підготували, прооперували. Було видалено жовчний міхур. Після операції медсестри і лікарі, буквально, не відходили від мене. Вже на другий день мені можна було сісти і підвестися, і всі наступні дні реабілітації пройшли максимально комфортно. Я надзвичайно вдячна усьому медичному персоналу і тепер, при нагоді, усім знайомим раджу звертатися саме до нашої лікарні. Нехай усі будуть здорові, звісно. Але якісна допомога у потрібний момент рятує життя — і дорогоцінна тут кожна хвилина”.
Загалом, на сьогодні, у Ватутінській міській лікарні можна здійснити ряд операцій: діагностична лапароскопія, лапароскопічна холецистектомія, лапароскопічна апендектомія, операції гінекологічні та урологічні. Всі ці процедури закладені в пакети послуг, які фінансуються Національною службою здоров’я України, тому крім легкості перебігу реабілітаційного періоду, є ще й не обтяжливими для кишені пацієнта. Це саме ті результати, до яких вже не один рік йдуть очільники Ватутінської міської лікарні — збільшення ряду послуг, залучення до закладу і нових лікарів, і великої кількості пацієнтів. І наполегливо працюючи вже маємо результат, вже можемо радити наш лікувальний заклад і наших спеціалістів, які готові допомагати пацієнтам.

Олександра ДЗЮБА


Леонід Шаповал,
лікар-уролог
Григорій Вікторович, прооперований пацієнт

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *